Sporo emocji dostarczyli swoim kibicom zawodnicy WLKS „Świt” Wolica podczas VI kolejki Świętokrzyskiej Ligi Piłki Ręcznej Chłopców. W dniu 9 marca 2019 r. do Wolicy przyjechały drużyny z Końskich oraz  Kielc. W pierwszym meczu Wolicznie wysoko pokonali drużynę KSSPR I Końskie 28:5. Drugie spotkanie pomiędzy siódemkami z Wolicy i Kielc dostarczyło kibicom wielu pozytywnych wrażeń.

Przypomnijmy, że w pierwszej rundzie Wolicznie ulegli na wyjeździe w Kielcach drużynie PGE VIVE III Kielce 10:17. Pierwsze minuty meczu pokazały, że drużyna z Wolicy jest mocno zmotywowana i zamierza walczyć o komplet punktów. Do przerwy zespół gospodarzy prowadził 11:9. Mecz był bardzo zacięty. Zawodnicy zarówno z jednej jak  i z drugiej drużyny, często byli odsyłani przez arbitrów na ławkę kar.  Trzy minuty przed zakończeniem spotkania ambitnie grająca  drużyna z Wolicy przegrywała tylko jedną bramką 18:19 !  Ostatecznie to Kielczanie cieszyli się ze zwycięstwa pokonując Woliczan 20:18.

Dzisiaj chłopaki zagrali bardzo dobre zawody. W pierwszym spotkaniu łatwo pokonali rywali z Końskich. Meczem z PGE VIVE III Kielce zawodnicy udowodnili, że potrafią walczyć do ostatnich sekund spotkania. Cieszy bardzo dobra postawa drużyny  w obronie, świetnie zagrali dzisiaj skrzydłowi. W końcówce zabrakło trochę szczęścia. Pomimo porażki  uważam, że chłopaki zagrali najlepsze spotkanie spośród wszystkich swoich meczów ligowych – powiedział szkoleniowiec WLKS „Świt” Wolica Dariusz Gorzelak.

Za tydzień  Wolicznie udają się do Ostrowca Świętokrzyskiego.

WLKS „Świt” Wolica – KSSPR I Końskie  28:5 ( 15:1 ). Bramki dla Wolicy : Michał Gorzelak (6), Radosław Kulczycki (4), Maciej Adamski (3), Antoni Korbiński (3), Wiktor Wojsa (3), Bartłomiej Bawoł (2), Mikołaj Stępień (2),Dominik Rędzia (2), Igor Nowak (1), Jakub Koźbiał (1), Oskar Czwartos (1).

WLKS „Świt” Wolica – PGE VIVE III Kielce 18:20 ( 11:9 ). Bramki dla Wolicy: Radosław Kulczycki (6), Mikołaj Stępień (6), Jakub Koźbiał (2), Maciej Adamski (2), Dominik Rędzia (2).

KSSPR I Końskie – PGE VIVE III Kielce 6:30 ( 3:17).