Projekt "Gimnazjum -a co dalej?"- Gimnazjalista na rynku pracy
Egzamin gimnazjalny
O szkole PDF Drukuj Email
niedziela, 04 września 2011 22:32

ZESPÓŁ SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH
w Wolicy
to:
Szkoła Podstawowa i Gimnazjum Nr 2 w Wolicy

mieszczące się
w dwóch sąsiadujących ze sobą budynkach.

Szkoła Podstawowa

 

Gimnazjum Nr 2 (przed remontem)

 

 

 

Gimnazjum (po remoncie)

(źródło zdjęcia www.checiny.pl)

Szkoła mieści się w miejscowości Wolica położonej w gminie Chęciny, w województwie świętokrzyskim.

Do naszej Szkoły każdego roku uczęszcza około 250 uczniów z pobliskich miejscowości.

Nasi uczniowie i ich rodzice cenią szkołę w szczególności za dobrą atmosferę stworzoną przez grono pedagogiczne oraz pracowników szkoły, która sprzyja nauce oraz rozwijaniu zdolności naszej młodzieży.

Szkoła posiada halę sportową, na której odbywają się liczne zawody - głównie piłki ręcznej.

Gimnazjum słynie z wielu sukcesów przede wszystkim sportowych, muzycznych, naukowych itd. - świadczą o tym liczne dyplomy i puchary zdobyte przez  uczniów naszej szkoły.

Pod koniec 2007 r. szkoła została wyposażona w monitoring, który pomaga w utrzymaniu porządku i dyscypliny na terenie placówki oraz zabezpiecza przed dewastacją obiektu i niszczeniu mienia w sąsiedztwie szkoły.

Historia szkoły

Budynek szkoły został  wzniesiony w 1961 roku w ramach akcji 1000 szkół na Tysiąclecie Państwa Polskiego. Trzy lata później szkoła została ogrodzona, teren wokół niej zadrzewiony, oraz wykonano asfaltowe boisko. Nic dziwnego, że w 1975 r. właśnie w Wolicy odbyła się wojewódzka inauguracja roku szkolnego, podczas której sztandar szkoły został udekorowany Odznaką Za Zasługi dla Kielecczyzny. Wielu absolwentów wolickiej szkoły z powodzeniem kontynuuje naukę w rozmaitych szkołach średnich: w Chęcinach  i Kielcach.

 

20 września 2011 roku – ta data przejdzie do historii naszej szkoły. Tego dnia miała miejsce uroczystość oddania i symbolicznego otwarcia wyremontowanego budynku gimnazjum.Pani dyrektor powitała przybyłych gości i dokonano uroczystego przecięcia wstęgi. Jego Ekscelencja Biskup Ordynariusz Diecezji Kieleckiej ks. prof. Kazimierz Ryczan poświęcił budynek i  udzielił błogosławieństwa wszystkim zgromadzonym na uroczystości. Pan Burmistrz Miasta i Gminy Chęciny Robert Jaworski życzył nauczycielom wytrwałości w pracy, uczniom wielu sukcesów w nowym roku szkolnym a na ręce pani dyrektor złożył podziękowania za współpracę i zaangażowanie w remont tej szkoły. Życzenia przekazywali również zaproszeni honorowi goście.

Młodzież na tę okazję przygotowała część artystyczną,  chcąc wyrazić swoje podziękowania WSZYSTKIM, którzy przyczynili się do tego, by w Wolicy funkcjonowało Gimnazjum,  w szczególności obecnym władzom gminnym

na czele z panem Burmistrzem Robertem Jaworskim oraz władzom szkolnym-pani dyrektor Ninie Budziosz, pani wicedyrektor Mirosławie Szymańskiej. Program artystyczny wzbogaciły swoim występem absolwentki Ilona Pałyga oraz Joanna i Elżbieta Maliszewskie.

Odnowiony budynek gimnazjum  oraz jego otoczenie zachwyca nie tylko młodzież, nauczycieli, rodziców ale wszystkich, którzy mają okazję w nim przebywać.

 

 

Pamiętamy...

 

Wdzięczna pamięć i chwała rodakom tej okolicy poległym, pomordowanym w latach 1939-1944

 
Ulti Clocks content

Dzisiaj jest: Niedziela
20 Sierpnia 2017
Imieniny obchodzą
Bernard, Jan, Sabin, Samuel, Samuela,
Sieciech, Szwieciech, Świeciech,
Sobiesław

Do końca roku zostało 134 dni.
Zodiak: Lew
Newsletter

 

 

Copyright © 2017 Zespół Szkół Ogólnokształcących w Wolicy.
Designed by mixwebtemplates